HCA ANNOUNCES HYDERABAD UNDER 14 TEAM

Dated 29 December 2015

Sub.: HYDERABAD UNER-14 TEAM FOR SOUTH ZONE

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under-14 Cricket Team for South Zone Inter State Under-14 Cricket Tournament to be held at Kadapa from 6th to 19th January 2016:

  1. Thakur Tilak Verma (C)
  2. Trishank Gupta
  3. K Jagdeesh Reddy
  4. Syed Saaduddin
  5. A Vigneshwar
  6. Sai Purnananda Rao
  7. A Vignesh Reddy
  8. T Rohan
  9. Anirudh Raj
  10. P Neehar
  11. Md Adnan Ahmed
  12. Ishaan Sharma (Wk)
  13. P Harshavardhan (Mbbngr)
  14. D Sragvi
  15. Sahendra Mallu
  16. Umang Jain

STANDBY PLAYERS

1. Mayank Gupta
2. Arvind Wk
3. Adithya Verma
4. P Shiva Kumar

 

  • Coach Mr. Riaz Quraishi
  • Asst- Coach Mr. RK Vamsee
  • Manager Mr. Sami Ullah Baig

All the players are requested to report to Coach Mr. Riaz Quraishi at Gymkhana Grounds tomorrow i.e., 30th December 2015 at 2:30 PM

Sub.: HYDERABAD UNER-14 B TEAM

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under-14 B Team Tournament to be held at Vijaywada from 8th January 2016:

  1. Tushar Tripathi (C)
  2. Md Basheer Uddin
  3. Koushik
  4. Rohit Podduri
  5. V Jai Rohan Kumar
  6. Pranav Verma
  7. Abhinav Tej
  8. Kamal Yadav
  9. Adithya Shree
  10. Divyananda Raju
  11. Raghava
  12. Sana Sai Karthik
  13. Ashwad Raj
  14. Chiranjeevi
  15. Vanka Karan
  16. Siddharth Goud
  17. Vamshi Krishna

STANDBY PLAYERS

  1. Adith Reddy
  2. Muneesh Reddy Nzbd)
  3. Hema Teja
  4. Thakur Nikhil Singh
  5. A Nitin
  6. Kaushik Bhargav
  7. Shashank Lokesh
  8. Ibrahim Khan
  9. Aman Rao
  10. Zafarullah Khan
  11. Tarun Sai Krishna
  12. Sirish
  13. Sagar
  14. Vishal Singh
  15. Rohit Yadav
  16. M Sai Vasisht
  • Coach Mr , Jayaprakash
  • Manager Mr. Jagan Mohan Rao (Karimnagar)

All the players are requested to report to Coach Mr. Jayaprakash at Gymkhana Grounds tomorrow i.e., 31st December 2015 at 6:30 AM

K.JOHN MANOJ, (Hon. Secretary)

 

Dated 23 December 2015

UNDER 14 PROBABLES TEAMS 

S#
TEAM A TEAM B TEAM C TEAM D
1
THAKUR  TILKAK VERMA  (C) MD ADNAN AHMED   (C) K SAI POORNAD RAO  (C) SYED SAADUDDIN (C)
2
ADITYA SREE M SAI VISHISHT KAMAL YADAV ARYAN CARYAPPA
3
SUMITH KUMAR SHASHANK KULKARNI KAUSHIK P NEEHAR
4
VANKA KARAN ANIRUDH GAUD HAMZA AHMED A NITHIN
5
CHIRANJIVEE C K VIRAAT ABHINAV TEJ MIR SHABAZ ALI
6
SAMANVITH D VIKAS SIDHARTH GOUD G VIVEK
7
VARUN (WK) PAWAN SAI REDDY K JAGADISH REDDY PRANAV VERMA
8
ISHAAN SHARMA E VARUN KUMAR A VIGNESH REDDY HARISH SINGH
9
MAYANK GUPTHA MA HAFEEZ KHAN VMR SAI AKHIL DIVYANAN RAJU
10
ADITH REDDY SK AMEER SAHIL KRISHNA RAGHAVA
11
KVS ADVITH SHIV KUMAR FARDEEN SAHASTHA (WK)
12
M SAI SRUTISH  GOVIND  KAUSTUB A VIGNESHWAR SHUBAM
13
ANIRUDH KAPIL (WK) SANA SAI KARTHIK AYUSH (WK) ASHWATH RAJIV
14
ROHIT PADURI  RITHIK GUNGANTI SURYAN PINNOJU UMANG JAIN 

S#
TEAM E TEAM F TEAM G COMBINED DISTRICTS 
1
TRISHANK GUPTHA (C) TUSHAR TRIPATI (C) ANIRUDH RAJ (C) HARSHAVARDHAN SINGH  (C ) NZBD
2
ROHITH YADAV D SRAGVI VINAY MUNEESH REDDY (NZBD)
3
A SAINATH VISHNU YOUSUSF THAMEEM SAINITH REDDY (NLGDA)
4
VISHAL SINGH ADITYA VERMA ILIYAN  A SAICHARAN (MDK)
5
KRITHIK REDDY IBRAHIM KHAN RISHITH RUTHWIK SURYA  (KRMNGR)
6
CHANDRA LOK J ROHAN KUMAR MD ZAFARULLA KHAN AMAN RAO  (KRMNGR)
7
SAHENDRA MALLU MALIK MUSTAFA VAMSHI KRISHNA YADAV P HARSHAWARDHAN (MBNGR)
8
Y SAI VARUN BALAJI RAGHUVEER ABHAY SWAROOP ANIL (MBBNGR)
9
ARVIND (WK) ADITYA  R PRANEETH (WK) SAIKAR REDDY (MBNGR)
10
ABHI JAI BABU T ROHAN RITHVIK PAVAN REDDY (WGL)
11
RAKHA CHANDRA MD BASHEERUDDIN SATHVIK REDDY N AJAY (WGL)
12
AVINASH PATEL SASHANK LOKESH THAKUR NIKHIL SINGH K HIMATEJA (ADLBD)
13
SAI KARTHIKYA JUNAID (WK) E S  RAHUL UDAY KRISHNA (KHM)
14
SAI PRADEEP  (MBNGR)

UNDER -14 PROBABLE PRACTICE MATCHES 2015-16: DRAWS

POOL A
POOL B
TEAM-A
TEAM-B
TEAM-C
TEAM-E
TEAM-D
TEAM-G
TEAM-F
COMBINED DISTRICTS
..Note:

1. All Matches starts at 9.00.am sharp.
2. Teams have to bring their own kit along with balls.
3. The matches will be played on league basis. Each inning will be of 50 overs.


ROUND 1
DT
25-12-2015
ground
TEAM-A
Vs
TEAM-F
HCA
TEAM-C
Vs
TEAM-D
HCA
TEAM-B
Vs
COMBINED DISTRICTS
UPPAL NETS
TEAM-E
Vs
TEAM-G
HCA

HCA : At Parade Grounds, Secunderabad
UPPAL NETS: At Rajiv Gandhi International Cricket Stadium, Uppal

ROUND 2
DT
26-12-2015
ground
TEAM-A
Vs
TEAM-D
HCA
TEAM-C
Vs
TEAM-F
HCA
TEAM-B
Vs
TEAM-E
HCA
TEAM-G
Vs
COMBINED DISTRICTS
UPPAL NETS

HCA : At Parade Grounds, Secunderabad
UPPAL NETS: At Rajiv Gandhi International Cricket Stadium, Uppal

ROUND 3
DT
27-12-2015
ground
TEAM-A
Vs
TEAM-C
HCA
TEAM-F
Vs
TEAM-D
HCA
TEAM-B
Vs
TEAM-G
HCA
TEAM-E
Vs
COMBINED DISTRICTS
UPPAL NETS

HCA : At Parade Grounds, Secunderabad
UPPAL NETS: At Rajiv Gandhi International Cricket Stadium, Uppal


K.JOHN MANOJ, (Hon. Secretary)



Dated 3rd MAY 2015

Sub.: HCA SUMMER CAMP FOR PLAYERS AGE GROUP OF FIFTEEN YEARS

Further to our Notification dated 2nd May 2015, we wish to inform that the HCA 2015 Summer Camp for Players of Age Group of 15 years will commence from 5th May 2015 (REPEAT - FIFTH MAY 2015) instead of 4th May 2015 at Gymkhana Ground, Secunderabad. The following Players who are selected to attend the said Camp are requested to note the same and attend the Camp accordingly :

  • 1. A Varun Goud
  • 2. N Surya Teja
  • 3. E Sanketh
  • 4. C Hitesh Yadav
  • 5. M Pratyush Kumar
  • 6. K Jaydev Goud
  • 7. B Revanth
  • 8. Pragun Dubey
  • 9. G Aniketh Reddy
  • 10. M Samhith Reddy
  • 11.Alankrith Agarwal
  • 12. N Sudhendra
  • 13. N Thakur Tilak Verma
  • 14. Owasi Abdul Wahid
  • 15. Syed Yousuf Tameem
  • 16. P Gaurav Reddy
  • 17. Divesh Singh
  • 18. M Harsha Vardhan Reddy
  • 19. K Sai Purnanda Rao
  • 20. Trishank Gupta
  • 21. Anju Yadav
  • 22. V Sahendra Mallu
  • 23. Vaishnav Reddy
  • 24. A Dheeraj Vishal
  • 25. Piyush Joshi
  • 26. P Himanshu Choudhary
  • 27. M Prithvi
  • 28. Nyruth Reddy
  • 29. Harsha Vardhan Reddy
  • 30. P Siddharth
  • 31. Adnan Ahmed
  • 32. Syed Saaduddin
  • 33. Sushikshit Reddy
  • 34. Nihanth Reddy

All the players are requested to report to Coach Mr. Riaz Quraishi on 5th May 2015. At Gymkhana Grounds at 6:00 AM


K JOHN MANOJ

HON. SECRETARY


Dated 31st Dec 2014

Sub.: HYDERBAD UNDER-14 TEAMS

Sub.: HYDERBAD UNDER-14 TEAM

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under-14 Cricket Team For South Zone Inter State Under-14 Cricket Tournament to be held at Chennai from 6th to 20th January 2015 :

    1. N Tilak Verma Captain
    2. Sai Poornanda Rao Vice-Captain
    3. Vaishnav Reddy
    4. P Gaurav Reddy
    5. N Sudhendra Wk
    6. Owais Abdul Waheed
    7. Syed Tameem
    8. Divesh Singh
    9. Dheeraj Vishal
    10. Piyush Joshi Wk
    11. Trishank Gupta
    12. Harshavardhan Reddy
    13. Anuj Yadav
    14. P Himanshu Choudhary
    15. Sahendra Mallu

COACH - Mr. Riaz Quraishi

FIELDING COACH - Mr. Rajeshwar
MANAGER - Mr. Jagan Mohan (Karimnagar)

Sub.: HYDERBAD UNDER-14 DEVELOPMENT TEAM

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under-14 Development Cricket Team For the Matches Against Karnataka State Cricket Association Under-14 Cricket Team to be held at Bangalore from 9th to 15th January 2015 :

    1. Nishanth Reddy Captain
    2. Koushik Reddy Vice Captain
    3. Ajay Reddy
    4. Sragvi
    5. Prateek Reddy Wk
    6. Sai Vinay
    7. Himateja
    8. Syed Saaduddin
    9. Kalyan Satwick
    10. Pranav Agarwal
    11. P.Raghava
    12. Ashwad Raj
    13. Vanka Karan
    14. Krishnakant Tiwari
    15. Aman Rao

COACH: Mr. R.K.Vamsee (Imperial CC)

MANAGER: Mr. Hiralal (BHEL)

 

PURTHOTHAM AGARWAL
Hon. Jt. Secretary


Dated 26th Dec 2013

Sub: Hyderabad Under 14 Cricket Team to participate in the South zone Tournament to be held at Goa

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under 14 Cricket Team to participate in the South zone Tournament to be held at Goa from 6th Jan – 19th Jan 2014.

  1. Surya Teja , Capt. .................. Cal PS
  2. Samith Reddy, V Capt. .................. Chaitanya Techno
  3. Pratyush .................. St Joseph
  4. Varun Goud .................. Gowtam Ms
  5. B.Revanth .................. Chaitanya Techno
  6. T.Nihanth Reddy .................. St Marks Progressive
  7. Pragyun Dubey, WK.................. Boys Town
  8. Sai Pragyan Reddy, WK .................. Chaitanya Techno
  9. Ajay Dev Goud .................. Gowtam MS
  10. Ashish Stivastav .................. Mahesh Vidyalaya
  11. Alankrith Agarwal .................. St Andrews
  12. Ankit Reddy .................. Nizambad
  13. Kamal Kumar Chowdhary .................. Mahesh Vidyalaya
  14. Rishab Baslas .................. St Andrews
  15. Sai Poorna Rao .................. Geetanjali
  16. B.Mannas .................. St Marks Progressive

    Coach : Chetan Anand

    Note: Players are requested to report to coach at Gymkhana Grounds on 27-Dec 2013 at 14.00 PM.

Dated 8th Jan 2013

The Following Players have been selected to represent Hyderabad Under -14 Team to Participate in SOUTH ZONE INTER STATE UNDER 14 TOURNAMENT to be held in Hyderabad From 10-23 January 2013

  • 1. Surya Teja Captain CAL
  • 2. Junaid Ali Bhavans
  • 3. Aniketh Reddy CAL
  • 4. Ankith Singh Gowtham
  • 5. Vamshi Srivatsava All Saints
  • 6. Varun Goud Gowtham
  • 7. Revanth Gowtham
  • 8. Prathyush St Joseph
  • 9. Sohail St Andrews
  • 10. K Ashish Gowtham
  • 11. E Sanketh St Andrews
  • 12. Vijay Kumar St Peters
  • 13. Alankrith Agarwal St Andrews
  • 14. Ajay Dev Goud Gowtham
  • 15. Sagar Chourasia Gowtham
  • COACH : MR P M RANGA RAJ (SBH)
  • FIELDING COACH : MR.DAYAKAR REDDY (MEGACITY)
  • MANAGER : MR.PVV SATYANARFAYANA (OXFORD BLUES CC)

All the selected Players are requested to report at Gymkhana Grounds, Secunderabad, tomorrow i.e., 9th January 2013 at 2.30 PM..

HON.SECRETARY

No. HCA/U-14 Dated 28th Dec 2012

The following players have been selected as probables for HYDERABAD under-14 AGE GROUP to participate in the south inter state tournament to be held at HYDERABAD from 10th to 23rd Jan 2013

NAME OF THE PLAYER
NAME OF THE SCHOOL
  1. Anirudh
  2. Somashekar
  3. Ajay Dev Goud
  4. MSR Charan Gowtham
  5. Tahashay Gowtham
  6. T.Bharadwaj Gowtham
  7. K.Ashish Gowtham
  8. Sohail
  9. Vikas Reddy
  10. Ibrahim Siddiqui Ali
  11. M.Pratuysh Kumar
  12. Sanotsh Goud
  13. Junaid Ali
  14. Vigneshwar
  15. B.Revanth
  16. Yash Kapadia
  17. Durgesh
  18. Karan Kannan
  19. Vishnu
  20. Abhinav Kumar
  21. Surya Teja
  22. K Sravan Kumar
  23. Zubair
  24. Hasim
  25. Mohul Bowmic
  26. Shantan Reddy
  27. Abdul Khalid Qureshi
  28. Syed Ali Hyder
  29. Sidrath Reddy
  30. Varun Goud
  31. Ankith Singh
  32. Alankrit Agarwal
  33. Vamsi Sreevastav
  34. Vijay Kumar
  35. Shiva Dutta
  36. Aasish Sreevastav
  37. Kamal Kumar Chowdary
  38. G.Aniketh Reddy
  39. Abood Baffana
  40. Y Sai Charan
  41. Sathwik
  42. Manideep
  • St.Patrick's
  • Gurukul Vidyapeth
  • Gowtham
  • Gowtham
  • Gowtham
  • Gowtham
  • Gowtham
  • St.Andrew's High School
  • All Saints
  • All Saints
  • St.Joseph's
  • St.Joseph's
  • Bhavan's
  • Bhavan's
  • Gowtham
  • Gowtham
  • St.Joseph's
  • St.Joseph's
  • Bhavan's
  • CAL Public School
  • CAL Public School
  • CAL Public School
  • Mahaboob Nagar
  • -
  • St.Andrew's High School
  • Mahesh Vidyalaya
  • Boys Town
  • CAL Public School
  • Karimnagar
  • Gowtham
  • Gowtham
  • St.Andrew's High School
  • All Saints
  • St.Peter's
  • St.Peter's
  • Mahesh Vidyalaya
  • Mahesh Vidyalaya
  • CAL Public School
  • Boys Town
  • Bhavan's
  • CAL Public School
  • Academy

All the players are requested to report to the Coach Mr. PM Ranga Raj (SBH) on 2 Jan 13 at 2.00p.m.at Gymkhana Grounds, Secunderabad

M V Sridhar

Hon.Secretary

 

 


No. HCA/U-14 Dated 5th January 2012

Sub.: HYDERABAD UNDER – 14 TEAM

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under – 14 Junior Cricket Team for Matches to be played at Vijayawada from 10th January 2012 :

1 YUDHIST
2 TAHA SHAIK
3 AZMATH KHAN
4 VARUN GOUD
5 AMBATI VARUN
6 H K SIMHA
7 PRANEET RAJ
8 CHARAN
9 P SHINA DUTTA
10 RAHUL CHANDRA
11 AFZAL NIZAMABAD
12 RITHWIK
13 M MAHENDER W K
14 SAI HARSHAWARDHAN
15 SANTOSH GOUD
16 SAI TEJA

COACH – MR. R HARINARAYANA RAO
MANAGER – MR. PRATAP – C C M B

All the Selected Players are asked to report to Coach Mr. R Harinarayana Rao, at Gymkhana Ground, Secunderabad from 6th January 2012 at 2.00 PM


HON. SECRETARY

No. HCA/U-14 Dated 26th December 2011

Sub.: HYDERABAD UNDER – 14 TEAM

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under – 14 Cricket Team to participate in the South Zone Inter State KCA Under – 14 Cricket Tournament to be played at Kochi - Kerala from 3rd to 14th January 2012 :

1 D G J CHAITANYA CAPTAIN
2 SYED HYDER ALI VICE-CAPTAIN – W K
3 SRIKANTH REDDY
4 VINEETH REDDY
5 BHAGATH VERMA
6 B RAHUL
7 CHANDAN SAHANI
8 PRANAY W K
9 RUFUS BENHUR
10 ANIKETH REDDY NIZAMABAD
11 MICKHIL JAISWAL
12 E SREEDHARAN
13 VAMSI VARDHAN REDDY
14 LALITH REDDY
15 VARUN YADAV
16 MD. JUNAID

COACH - MR. KIRAN KUMAR
FIELDING COACH - MR. G DAYAKAR REDDY
MANAGER - MR. VINOD KUMAR (Cambridge XI CC )
PHYSIO - MR. PAPAL RAO

All the selected Players are requested to report to the coach at 2:00 PM on 27th December 2011 at Gymkhana Grounds Secunderabad .

Hon. Secretary

No.HCA/U 14 Date 20 -Dec-11

Sub: List of Hyderabad Under-14 Probables

The Following players have been selected as Hyderabad Under -14 Probables:

1. B Rahul St Andrews
2. Bhagath Verma St Andrews
3. Rithwik St Andrews
4. Sohail St Andrews
5. Praneeth Raj St Andrews
6. Yash Kapadia All Saints
7. Anirudh Yadav All Saints
8. Alankrit Agarwal St Andrews
9. Azmath Khan Boys Town
10. Abdul Khaled El Qureshi Boys Town
11. Md Junaid Bhavans
12. E Sanketh Bhavans
13. Vineeth Reddy Cal PS
14. Syed Ali Hyder Cal PS
15. DGJ Chaitanya Cal PS
16. Bharath Raj Cal PS
17. Surya Teja Cal PS
18. Charan Gowtham HS
19. Ajay Dev Gowtham HS
20. Parvez Gowtham HS
21. HKSimha HPS R
22. Rohit Reddy HPS R
23. Yudish HPS B
24. E Sree Charan Indus HS
25. Ankit Reddy Jubilee HS
26. Chandan Sahani Mahesh Vidya Bhavans
27. Shantan Reddy Mahesh Vidya Bhavans
28. Raju Yadav Mahesh Vidya Bhavans
29. Pranay St Josephs
30. Mickhil Jaiswal St Patricks
31. Md Taha Shaik St Patricks
32. Rufus Benhus St Patricks
33. Vamsi Vardhan Reddy St Peters
34. Srikanth Reddy St Peters
35. Varun Yadav St Peters
36. Shiva Datta St Peters
37. Ambati Varun St Peters
38. Mahender St Peters
39. Yogesh St Peters
40. Santosh Goud St Josephs
41. Amit Singh St Peters
42. K Sai Harshavardhan Chirec PS
43. KV Rakesh City HS
44. S Chakaravarthy Sangmithra School
45. Sai Charan Pallavi H S
46. MA Khader Owais CC
47. S Osman Owais CC
48. Syed Sadiq Owais CC
49. Sachit Naidu St Laura School
50. Someskhar Gurukul Vidyapeeth HS
51. Gopal Kumar J Mahesh VIdya Bhavans
52. D Vamshi Oxford Grammer HS
53. Varun St Pauls HS
54. K Lalit Reddy Nizamabad
55. Aniketh Reddy Nizamabad
56. Vamshi Krishna Nizamabad
57. K Bharath Warangal
58. Saif Ali Adilabad
59. Md Shakeer Mahboobnagar
60. Manideep Dilsukhnagar PS
61. Rahul Sanathnagar CC
62. Sri Ram Sanathnagar CC
63. B Akhilesh Prasad Sanathnagar CC
64. Abhijeet St Andrews
65. B Naveen Mahboobnagar
66. Abhijeet Mahboobnagar
67. Mohul Bhowmik Mahmood CC

All the players are request to report Mr. Kiran Kumar Coach (Andhra Bank) on 22nd Dec 2011 at 2.00 p.m.at Gymkhana Grounds, Secunderabad

DS CHALAPATHI

HON SECRETARY

No. HCA/UNDER-14 Dated 25th December 2010

Sub.: HYDERABAD UNDER-14 CRICKET TEAM

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under 14 Cricket Team in Under 14 South Zone Cricket Tournament the to be played at Bangalore from 30th Dec 2010.

1) PRANEETH REDDY CAPTAIN CAL PS
2) JAISURYA V CAPTAIN ST PETER
3) K SRIKANTH REDDY SADASHIV CONCEPT
4) SANDEEP NAIDU
5) R CHRISTY VICTOR AUXILLIUM H S
6) ANURAG VITTAL SUPRABHAT H S
7) B A AMIR ST ANDREWS
8) D G J CHAITANYA CAL PS
9) AZMATH BOYSTOWN
10) ARVIND WK GOWTHAM M S
11) HYDER ALI WK CAL PS
12) MD ADNAN ROYAL HS
13) H K SIMHA GOWTHAM S
14) ABHRITH REDDY H P S (R)
15) B RAHUL ST ANDREWS
16) NITHESH REDDY HPS (B)

COACH - MR.KIRAN KUMAR
MANAGER - MR.RAJENDAR REDDY (MEDAK)
FIELDING COACH - MR. DAYAKAR REDDY

The Above player to report to the coach at 2:00 PM on 26th December 2010 at Gymkhana Grounds Secunderabad .

S.VENKATESHWARAN

HON. JT. SECRETARY

No. HCA/UNDER-14 /COLTS Dated 25th December 2010

Sub.: HYDERABAD UNDER-14 COLTS CRICKET TEAM

The following Players have been selected to represent the Hyderabad under 14 Colts Cricket Team to be played at Bangalore.

1) ABDUL ELA QURESHI CAPTAIN BOYS TOWN
2) SANDEEP GOUD V CAPTAIN GOWTHAM M S
3) BHAGAT ST ANDREWS
4) SURAJ NIZAMBAD
5) ATAIF KARIMNAGAR
6) CHANDAN SAHANI MAHESH VIDYALAYA
7) KRISHNA CHARITH ST ANDREWS
8) OMER KHAN SADASHIV CONCEPT
9) SHUBHAM YADAV GOWTHAM M S
10) AJAY PATWARI WK GOWTHAM M S
11) ABHINAV REDDY WK B V B P S
12) MICKHIL JAISWAL ST PATRICKS
13) Y ANIRUDH REDDY ST ANDREWS
14) YUDHIST H P S (B)
15) T SANTOSH GOUD K V SHIVRAMPALLY
16) RAKESK KUMAR GOWTHAM M S

STAND BY

1. TAHA SHIEK ST PATRICKS
2. T VARUN AUXILLLIUM

COACH - MR.R HARINARAYAN RAO
MANAGER- MR.TULSI REDDY

The Above player to report to the coach at 2:00 PM on 26th December 2010 at Gymkhana Grounds Secunderabad.

S.VENKATESHWARAN

HON. JT. SECRETARY

No. HCA/U-14 Dated 17th December 2009

Sub.: HYDERABAD UNDER – 14 TEAM FOR KSCA U-14 TOURNAMENT

The following Players have been selected to represent the Hyderabad Under – 14 Cricket Team in the South Zone Inter State Under – 14 Cricket Tournament to be held at Bangalore from 29th December to 16th January 2009 :

1 PRATHYUSH REDDY CAPT. BHAVANS
2 VISHAL JUDE PHILIPS CAL P S
3 ROHIT REDDY W K CAL P S
4 SHARATH KUMAR HPS – B
5 SHASHIDHAR REDDY CAL P S
6 NIKHIL DEEP ST. PAULS
7 Y HARISH BHAVANS
8 RAHUL SINGH CAL P S
9 Y SHRAVAN KUMAR CAL P S
10 SANDEEP GOUD GAUTAM
11 YUDISH HPS
12 VINAYAK SINGH M V B
13 JAYASURYA ST. PETERS
14 YASHWANTH REDDY GAUTAM
15 IMRAN SYED ST. ANDREWS
16 K S K CHAITANYA ST. ANDREWS

COACH - MR. D GIRISH – DECCAN CHRONICLE

All the Players are requested to report to Coach for Practice at Gymkhana Ground, Secunderabad from 18th December 2009 at 7.00 A M..

HON. JT. SECRETARY


 


Copysights© Hyderabad Cricket Association 2009 ....................Designed and Maintained by Global Scientific, Hyderabad